Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 12. 2016

Oznanila 2. adventna nedelja

Nova številka Družine, Župnijski list ter Odmevi z Goričice so vam na razpolago.

Iščemo darovalca božičnega drevesa za v cerkev. Če ima kdo kakšno primerno smreko in bi jo bil pripravljen pokloniti, naj sporoči v župnišče.

Pod korom še vedno visi list za vpis za gostovanje Marijine podobe v adventnem času. Kar nekaj prostora je še, zato vabim k vpisu in molitvi pred Marijino podobo.

Vaš današnji dar na prvo nedeljo v mesecu je namenjen za gospodarske potrebe naše župnije.

Naročniki v župnišču že lahko dobite zbirko Mohorjevih knjig za leto 2017.

Kot je bilo oznanjeno, imamo danes po vseh dopoldanskih svetih mašah župnijsko tržnico. Skavti nam v nakup ponujajo koledarje, pratiko, kadilo in oglje, voščilnice, razne jaslice in okraske za na jelko. Prav tako pa lahko kupite nekaj izdelkov in pridelkov, ki ste jih posamezniki namenili v prodajo. Zbrana sredstva bodo namenjena: polovica s. Barbari v Ukrajino, polovica za gradnjo trga ob cerkvi. Tudi izkupiček od čaja in kuhanega vina gre v isti namen.

V četrtek praznujemo praznik Marijinega brezmadežnega spočetja. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Po večerni sveti maši nam naši odrasli pevci pripravljajo kratko akademijo na čast Devici Mariji. Pridite, da skupaj počastimo nebeško mater Marijo. Do četrtka ste vsi lepo vabljeni vsak večer k devetdnevnici Mariji na čast.

V soboto bo v župniji Vir adventna duhovna obnova, ki jo bo tokrat vodil mengeški župnik g. Janez Avsenik. Program se začne ob 9.00 in traja do 16.00, vmes bo tudi priložnost za sveto spoved. Zaradi lažje organizacije prosijo za predhodno prijavo. Prijave se zbirajo samo še do ponedeljka, zato vse zainteresirane vabim, da se čim prej oglasite v župnišču.

Dogodki med tednom

V ponedeljek zvečer ob 18.30 srečanje tajništva ŽPS.

V torek zvečer ob 18.30 naslednji v vrsti Večerov na Goričici. Pogovarjali se boste o prihajajočih božičnih praznikih, božjih obljubah Odrešenika skozi Sveto Pismo, o izpolnitvi le-teh… Lepo vabljeni!

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje študentske skupine.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine in odraslih skavtov.

V soboto ob 9.00 duhovna obnova v župniji Vir.

Prihodnja nedelja bo 3. adventna nedelja. Pri sveti maši ob 11.30 bo sodelovala instrumentalno-vokalna skupina sv. Mihael iz Mengša.