Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 02. 2017

Mi pa romamo ...

V ponedeljek, drugi dan novega leta smo se odrasli skavti podali na tretji del našega romanja. Šli smo z avtomobili do Velike Nedelje in od tu peš do Mezgovcev ob Pesnici. Odločili smo se namreč, da bomo prehodili Slovensko Jakobovo pot. Začeli smo s Prekmursko štajersko vejo.

V Veliki Nedelji nas je pozdravil gospod župnik Janko Štampar in z njegovim blagoslovom smo začeli. Sončno in mrzlo jutro nam je ponudilo čudovite poglede na dravsko dolino, kjer so se podile meglice. Ob hoji smo molili rožni venec. Pri cerkvi svetega Lenarta v Podgorcih pa nas je pričakal gospod Jože Šipoš , nam pokazal cerkev, dal žig v naše romarske listine in nas prijazno povabil na čaj v bližnji bife. Brez načrta, kje se bomo ustavili in pogreli, je kot za prave romarje Bog poskrbel z gostoljubnostjo domačinov. Pot smo ob molitvi nadaljevali do Mezgovcev. Ta dan smo prehodili 15 km, skupaj že več kot 70 km.

Odrasle skavte povezuje vera v Boga, ljubezen do domovine in narave, to pa je vse združeno v našem romanju po čudoviti Jakobovi poti v Sloveniji. Brane, hvala za vodstvo, in Iva, hvala za vztrajno nizanje jagod rožnega venca, kljub bregu in mrazu.

Maja Žajdela