Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 04. 2017

Skavtska maša in križev pot

Enkrat mesečno domžalski skavti aktivno sodelujemo pri petkovi sveti maši v župnijski cerkvi. Tudi v mesecu marcu ni bilo nič drugače. Vsaka starostna skupina je imela svojo nalogo. Tako smo pripravili uvod v mašo, uvod v Očenaš, prošnje, zahvale in prebrali berilo.

Ker smo v mesecu marcu vstopili tudi v postni čas, čas, ki vodi k velikonočnemu vstajenju in Kristusovi zmagi nad smrtjo, smo po maši skavti pripravili tudi križev pot.

Tudi tukaj smo si prebiranje posameznih postaj razdelili po starostnih skupinah. Bilo je lepo, saj se je maše in križevega pota udeležilo veliko ljudi.

Križevemu potu pa je še dodatno sporočilo o trpljenju Kristusa poslal kar Bog, saj nas je prepihalo do kosti. Lahko bi rekli, da smo simbolično vsak zase eno uro občutili majhen delček Kristusovega trpljenja ob resnično groznem mrazu.

Domen Bolta