Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 12. 2017

2. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Misijonska obzorja in Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo v denarju ali v hrani namenili za Karitas. Prav tako hvala za dar, ki ste ga danes darovali za gospodarske potrebe naše župnije.

V tem tednu imamo z veroučenci sveto spoved (razen 1. in 2. razred, ki imamo redno uro verouka).

Tudi danes vas zunaj pred cerkvijo pričakujejo naši odrasli skavti z adventno tržnico, ko lahko dobite kadilo, koledarje, voščilnice in razne druge stvari za praznike. Voščilnice so ročno delo in če se nam mogoče zdijo predrage, imejmo v mislih tudi to, da s tem pomagamo s. Barbari in župniji.

Naročniki, pridite po zbirko Mohorjevih knjig za leto 2018.

V adventnem času lepo vabljeni k sveti maši vsak večer. Tudi je še nekaj prostih dni za sprejem Marijine podobe – list visi zadaj na oglasni deski. V soboto začnemo tudi z božično devetdnevnico, ko bomo skupaj nosili Marijin kip po cerkvi in imeli procesijo z lučkami. Vsak večer bomo poslušali zgodbo fanta Roka, ki skupaj s svojim angelom varuhom premaguje razne težave. Vsak večer bodo otroci dobili tudi posebni listek in nalogo zraven, zato vsi otroci in tudi ostali lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

V petek zvečer redno srečanje mladinske skupine ter 2. zakonske skupine.

V soboto je dekanijska duhovna obnova. Vabljeni razni župnijski sodelavci in tudi vsi ostali. Duhovna obnova bo v župniji Rova, začne se ob 9.00 in traja do 16.00. Vmes bo tudi priložnost za sveto spoved. Zaradi lažje organizacije prosijo za predhodne prijave. Prijave se zbirajo do torka zvečer!

Prihodnja nedelja je 3. adventna nedelja. Med sveto mašo ob 11.30 bomo imeli sveti krst. Že dopoldne bomo lahko kupili sveče za betlehemsko luč miru, sam ogenj pa bodo skavti prinesli med nas med večerno sveto mašo ob 18.00. Lepo vabljeni, da vzamemo plamen miru na svoj dom in predvsem skušamo ohranjati mir v naših srcih. Veseli december in mir v srcu nista vedno kompatibilna!