Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 12. 2017

Revija odraslih cerkvenih pevskih zborov

Revija odraslih cerkvenih pevskih zborov domžalske dekanije je potekala v nedeljo, 26. novembra 2017, na praznik Kristusa, Kralja vesoljstva, v župnijski cerkvi Sv. Martina v Moravčah.

Čez dvesto pevk in pevcev iz enajstih župnij se je predstavilo v petju cerkvene zborovske glasbe različnih skladateljev. Zelo lepa, velika in akustična cerkev v Moravčah je zborovskemu petju pridala svojo vrednost, saj so odlično zapete pesmi valovale med stenami cerkvene ladje in še bolj razširile vrednost glasov.

Rdečo nit s povezovalnim tekstom je vlekel Lojze Štefan , ki je lepo predstavil vsak zbor in izbor pesmi, ki so jih zatem zapeli. Marko Košir , mengeški župnik in animator cerkvene zborovske glasbe, se je ob koncu zahvalil vsem zborom, ki so se v tako velikem številu udeležili revije.

Največja zahvala pa gre domačim pevkam in pevcem, ki so lepo organizacijsko pokrili letošnjo revijo cerkvenih pevskih zborov.

Miro Pivar, povzeto po domzalec.si