Avtor: zudomzale Objavljeno: 16. 12. 2013

Oznanila 3. adventna nedelja

Nova številka Družine vam je na razpolago. Prišla so tudi nova Misijonska obzorja in še nekaj drugih revij. Hkrati ste povabljeni, da obnovite naročnino za verski tisk tudi že za leto 2014. Kdor še ni prevzel zbirke Mohorjevih knjig, se tudi lahko oglasi v župnišču.

Tudi danes vas bodo po sveti maši pred vrati pričakali odrasli skavti in vam bodo v nakup ponudili božične voščilnice. Zbran denar bodo poslali s. Barbari v Ukrajino, ki deluje med brezdomci. Poleg voščilnic lahko kupite tudi različne koledarje, oglje in kadilo za praznike, družinsko pratiko

V ponedeljek bomo začeli z božično devetdnevnico. Vsak večer bomo ob svečkah in pesmi spremljali Marijo in Jožefa pri iskanju prenočišča, poslušali bomo zgodbo in se na tak način skupaj pripravljali na božične praznike. Zlasti lepo vabim vse otroke, da prihajate k devetdnevnici. Vsak večer boste dobili tudi en del sestavljanke in najbolj pridni na koncu še posebno darilo.

Skupaj z devetdnevnico se bo povečala tudi priložnost za sveto spoved. Duhovniki vam bomo na razpolago vsak večer med večerno sveto mašo in po maši, dokler bo potrebno. V soboto bomo imeli ob 14.00 spokorno bogoslužje ter nato priložnost za sveto spoved. Na razpolago bo tudi zunanji spovednik.

Veroučenci imajo v tem tednu namesto rednega verouka sveto spoved. Izjema sta prvi in drugi razred, ki imata reden verouk ob rednih urah.

V tem tednu so vsak večer po sveti maši vaje za vse tiste, ki boste sodelovali pri živih jaslicah. V imenu organizatorja prosim, da se vaj redno udeležujete.

DOGODKI MED TEDNOM:

V torek zvečer ob 19.00 imamo pripravo na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka v mesecu decembru.

V sredo zvečer bodo skavti k sveti maši prinesli betlehemsko luč miru. Ob 19.00 bodo potem imeli kratek program še pred veleblagovnico Vele. Sveče za luč miru bo možno kupiti tudi prihodnjo soboto in nedeljo po sveti maši.

V četrtek zvečer bo ob 17.00 v župnijski cerkvi božičnica, ki jo pripravljajo otroci iz vrtca Dominik Savio.

V soboto je ob 14.00 spokorno bogoslužje in po tem priložnost za sveto spoved. Po večerni sveti maši bodo mladi pripravili molitveno bogoslužje, vmes bo priložnost za spoved.