Avtor: zudomzale Objavljeno: 1. 10. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine ter Župnijski list. Vzemite v branje!

V imenu s. Barbare iskrena hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili njej in misijonu sester v Ukrajini. Hvala tudi vsem, ki ste pomagali pri nedeljskem srečanju bolnih in ostarelih naše župnije.

Današnja nedelja je za našo župnijo posebej slovesna, saj obhajamo zunanjo slovesnost 110 letnice ustanovitve župnije. Ob 10.00 imamo slovesno sveto mašo, ki jo bo vodil g. nadškof Stanislav Zore, popoldne pa imamo župnijski dan, na katerega ste vsi lepo vabljeni. S kosilom začnemo takoj po slovesni sveti maši (od 11.30 dalje). Popoldne imamo organizirane igre za otroke in srečelov. Ob 15.00 nas bo obiskala Domžalska godba, nato bo sledila tombola. Ob 17.00 bo možnost vodenega ogleda razstave o Francu Berniku v Menačenkovi domačiji. Lepo vabljeni k celotnemu praznovanju!

V ponedeljek bodo z delom začeli kamnoseki, ki bodo našemu trgu počasi začeli dajati končno podobo. Hvala vsem, ki podpirate ureditev trga, se priporočamo še za naprej!

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V ponedeljek praznujemo god blaženega Antona Martina Slomška. Zvečer ob 20.00 priprava na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka v tem mesecu.

V torek zvečer, točno na obletnico ustanovitve naše župnije, bomo ob koncu svete maše slovesno zapeli zahvalno pesem in se tako zahvalili Bogu za dar naše župnije. Lepo vabljeni k tej sveti maši.

V sredo zvečer ob 20.00 predavanje g. Blaža Otrina v Slamnikarskem muzeju: Iz starejše zgodovine Naše Ljube Gospe na Goričici. Predavatelj nam bo skušal predstaviti zgodovinsko dogajanje na Goričici pred letom 1900.

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

V petek zvečer redno srečanje mladinske skupine.

Prihodnja nedelja je 26. navadna nedelja med letom. Po jutranji sveti maši bomo imeli krščevanje. Pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali otroci in vzgojiteljice iz Vrtca Dominik Savio Karitas Domžale. Po maši bomo imeli zunaj pred cerkvijo tudi tržnico. Celoten izkupiček od tržnice je namenjen delovanju vrtca, zato lepo vabljeni. Popoldan ob 14.00 imamo v Ihanu še dekanijsko srečanje ministrantov.