Avtor: zudomzale Objavljeno: 1. 10. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine ter Ognjišče. Vzemite v branje!

Hvala vsem, ki ste pomagali in sodelovali pri praznovanju 110 letnice naše župnije. Celotno dogajanje tukaj v cerkvi, na farnem dnevu, na akademiji v Bernikovem domu, na obeh predavanjih in razstavi – prepričan sem, da je vsak lahko dobil nekaj zase in se vključil v celotno praznovanje. Res iskrena hvala vsem sodelujočim in naj Bog obilno blagoslavlja še naprej našo župnijo. Vse tiste, ki širijo po župniji razne laži in nesramnosti, pa vabim na kavico v župnišče, da bom še jaz kot župnik izvedel kaj novega o sebi.

Upajmo, da bodo ta teden dela okoli cerkve stekla z večjo vnemo, kot je bilo to v preteklem tednu. Hvala vsem, ki podpirate ureditev trga, se priporočamo še za naprej!

Vstopamo v mesec oktober, mesec molitve rožnega venca. V cerkvi bomo molili pred vsako sveto mašo, vendar lepo povabljeni k tej molitvi tudi doma, v družinah ali posamezno.

Danes pri sveti maši ob 10.00 sodelujejo otroci in vzgojiteljice iz vrtca Dominik Savio Karitas Domžale. Po maši bodo imeli zunaj pred cerkvijo še tržnico in srečelov, ves izkupiček pa je namenjen za vrtec, zato vam še toliko bolj polagam na srce, da jih podpremo s svojim darom.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V ponedeljek je za našo župnijo poseben dan – dan celodnevnega češčenja. Sveta maša bo zjutraj ob 7.00, dopoldne ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Pri večerni sveti maši bomo najprej zapeli litanije, prejeli blagoslov z Najsvetejšim in nadaljevali s sveto mašo. Ure molitve so bile oznanjene v Župnijskem listu preteklo nedeljo, lahko pa pogledate tudi na list zadaj pod korom. Lepo vabljeni, da v molitvi prosimo za blagoslov naših družin, našega dela, naše župnije in kraja v celoti.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje za starše letošnjih birmancev. Pridite, da se dogovorimo vse potrebno za slovesnost svete birme čez tri tedne.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter prejemu zakramenta svete spovedi. V petek dopoldne bova duhovnika obiskovala bolne in ostarele naše župnije, zato dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. V petek zvečer redno srečanje mladinske skupine.

V soboto bo ob 15.00 v župniji Ljubljana - Šentvid diakonsko posvečenje. V diakona bo posvečen tudi Rok Pogačnik, ki je bil spomladi na praksi v naši župniji. Lepo vabljeni na to slovesnost, predvsem pa vabljeni k molitvi za duhovne poklice.

Prihodnja nedelja je 27. navadna nedelja med letom – rožnovenska nedelja. Za našo župnijo pa je to praznik žegnanja – spomin na posvetitev cerkve oz. daritvenega oltarja. Slovesne svete maše bodo po nedeljskem razporedu, na koncu bo po vsaki maši še ofer – darovanje za potrebe naše cerkve. Če pogledate ven, so naše potrebe sedajle res velike, zato se vam še toliko bolj priporočamo in vas prosimo za podporo in pomoč. Poleg praznika zavetnice cerkve (Marijinega vnebovzetja) je žegnanje največji domači praznik vsake cerkve. Včasih so na ta dan prihajali na »bobe«, skupaj je prišlo sorodstvo in je bil to velik lokalni praznik.