Avtor: zudomzale Objavljeno: 22. 03. 2020

4. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine. Dar za verski tisk boste oddali, ko bo spet normalno stanje in ga boste lahko dali v nabiralnik.

Nadaljuje se stanje izrednih razmer, zato bodo svete maše še naprej brez ljudstva po razporedu, kot je objavljen. Združimo se vsak dan v molitvi doma ali preko svete maše, ki jo lahko spremljate preko radia ali televizije. V prostih terminih mašujemo po namenih, ki ste jih oddali ob pogrebih.

Zaradi nevarnosti okužbe drug drugega so cerkve zaprte in maše brez ljudstva. Ta ukrep je bil sprejet zato, da se vsi skupaj zavarujemo pred nevarnostjo medsebojne okužbe. Kar je človek sposoben narediti za svojo lastno zaščito, je pod težo greha dolžan narediti. Vzemimo opozorila resno in skrbimo za svoje lastno zdravje in zdravje naših najbližjih.

Če bi kdo v času samoizolacije ali karantene potreboval kakšno pomoč (npr. za nakup v trgovini, …), lahko pokličete v župnišče ali na številko 068-642-788. V sodelovanju z Župnijsko Karitas in z nekaj mladimi smo vzpostavili mrežo sodelavcev za medsebojno pomoč v tem času.

Na portalu www.domzalec.si/tv lahko spremljate vsak dan sveto mašo iz župnije Homec. Med tednom je sveta maša ob 18.00, ob nedeljah ob 10.00. Sveta maša bo od sedaj naprej tudi redno ob nedeljah ob 10.00 na programu Slovenija 2. Na televiziji EXODUS so maše ob 6.00, ob 12.00, ob 18.00 in ob 24.00, na radiu Ognjišče med tednom ob 19.00, ob nedeljah ob 10.00 in še na mnogih drugih mestih. Naši škofje so nam za čas izrednih razmer dali spregled, da je sveta maša po televiziji ali radiu povsem enakovreden vir milosti, kot če bi bili pri sveti maši v cerkvi.

Zvonovi nas trikrat na dan, ob 7.00 zjutraj, ob 12.00 ter ob večernem mraku vabijo k molitvi. Združimo se sedaj še toliko bolj ter prosimo za odvrnitev nevarnosti nalezljive bolezni. Na razpolago imate tudi podobice sv. Roka z molitvijo v času nevarnosti bolezni.

Teden med praznikoma sv. Jožefa in Gospodovega oznanjenja je tako imenovani teden družine. Zaradi zunanjih razmer imamo mogoče v teh dneh še več priložnosti, da smo s svojimi domačimi in najbližjimi. Tako bo to res lahko posvečeni čas za drug drugega in za graditev naših družin. Izkoristimo ta čas, ko bomo doma, za molitev, medsebojno druženje v družini, pogovor. Tako bo lahko navzven »mrtev« čas naredili zelo »živ« navznoter!

Vabljeni na našo internetno strani: http://zupnija-domzale.rkc.si/, kjer lahko najdete različne informacije in gradiva za veroučence, oblikovanje besednega bogoslužja doma in razne druge zadeve, ki vam v teh dneh lahko prav pridejo.