Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 04. 2020

6. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine.

Verski tisk in blagoslovljeno vodo lahko dobite v cerkvi na ženski strani za prvimi vrati.

Priprava in velikonočni prazniki bodo letos v precej drugačni obliki. Vzemite zadnjo številko Župnijskega lista, kjer je notri napisano vse glede praznovanja in molitev v teh svetih dneh. Vabljeni k skupni molitvi po domovih na veliki četrtek in petek zvečer ob 19.00, na veliko soboto ob 20.00. Spremljajte obrede velikega tridnevja preko televizije in radia ali interneta. Upajmo, da se bo epidemija čim prej ustavila in bomo spet lahko skupaj obhajali najsvetejše skrivnosti.

Če bi kdo v času samoizolacije ali karantene potreboval kakšno pomoč (npr. za nakup v trgovini, …), lahko pokličete v župnišče ali na številko 068-642-788. V sodelovanju z Župnijsko Karitas in z nekaj mladimi smo vzpostavili mrežo sodelavcev za medsebojno pomoč v tem času.

Na telefonsko številko 069-928-187 lahko vsak delovni dan med 9. in 15. uro pokličete vsi starejši in osamljeni, ki bi želeli redno poklepetati s prostovoljci. Pogovor starejšim bodo nudili prostovoljci youngCaritas – Karitas mladih v Sloveniji.

Vsak ponedeljek zvečer ob 20.00 smo preko Radia Ognjišče povabljeni k skupni molitvi z našim nadškofom Zoretom. Zvonovi nas bodo povabili k skupni molitvi.

Vabljeni na našo internetno stran: http://zupnija-domzale.rkc.si/, kjer lahko najdete različne informacije in gradiva za veroučence, oblikovanje besednega bogoslužja doma in razne druge zadeve, ki vam v teh dneh lahko prav pridejo.