Avtor: zudomzale Objavljeno: 25. 04. 2020

3. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče ter Župnijski list.

Pred nami so prvomajski prazniki. Stanje glede obhajanja svetih maš in prisotnosti vernikov se zaenkrat nič ne spreminja. Bodimo povezani v molitvi ter spremljajte svete maše po radiu, televiziji ali ostalih sredstvih družbenega obveščanja.

Prihodnjo nedeljo je nedelja Dobrega pastirja. Kristus kot veliki duhovnik in pastir je vedno znova pripravljen darovati svoje življenje za nas in išče vsakega na njegovi življenjski poti. Tudi nas danes išče, čeprav smo se mogoče izgubili daleč proč. Radi molimo za nove duhovne poklice in svetost vseh tistih, ki so na gospodov klic že odgovorili.

Pred nami je mesec maj, Marijin mesec. Dokler bo karantena, bo odpadlo tudi branje šmarnic in majniška pobožnost v cerkvi. Povabljeni, da si doma naredite Marijin oltarček ter ob njem poslušate šmarnično branje. Na Radiu Ognjišče bodo šmarnice za otroke vsak dan ob 10.15, za odrasle pa zvečer med sveto mašo ob 19.00.

Šmarnice za otroke boste lahko spremljali tudi na internetni strani naše župnije (zapisana spodaj) vsak večer ob 18.30. Na internetni strani bo povezava, kjer bo vsak večer nova zgodba šmarničnega branja in molitev. Lepo vabljeni!

V tem tednu obhajamo tudi prvi petek in prvo soboto v mesecu. Obhajilo bolnikov po domovih še ni možno. Tudi pobožnost prvega petka in prve sobote opravite doma v krogu svojih domačih.

Če bi kdo v času samoizolacije ali karantene potreboval kakšno pomoč (npr. za nakup v trgovini, …), lahko pokličete v župnišče ali na številko 068-642-788. V sodelovanju z Župnijsko Karitas in z nekaj mladimi smo vzpostavili mrežo sodelavcev za medsebojno pomoč v tem času.

Na telefonsko številko 069-928-187 lahko vsak delovni dan med 9. in 15. uro pokličete vsi starejši in osamljeni, ki bi želeli redno poklepetati s prostovoljci. Pogovor starejšim bodo nudili prostovoljci youngCaritas – Karitas mladih v Sloveniji.

Vsak ponedeljek zvečer ob 20.00 smo preko Radia Ognjišče povabljeni k skupni molitvi z našim nadškofom Zoretom. Zvonovi nas bodo povabili k skupni molitvi.

Vabljeni na našo internetno stran: http://zupnija-domzale.rkc.si/, kjer lahko najdete različne informacije in gradiva za veroučence, oblikovanje besednega bogoslužja doma in razne druge zadeve, ki vam v teh dneh lahko prav pridejo.