Avtor: zudomzale Objavljeno: 3. 05. 2020

4. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine ter Ognjišče. Vzemite tudi še stare številke Župnijskega lista.

Škofje s ponedeljkom znova dovoljujejo svete maše z udeležbo ljudstva. Ob tem veljajo določeni predpisi, ki so najprej namenjeni nam za zaščito našega osebnega zdravja in da nehote ne okužimo še koga ob sebi. Pravila in predpise si lahko preberete na posebnem listu. Vzemimo ta pravila kot nekaj, kar je nam v dobro in ne kot »omejevanje naše svobode«.

Svete maše bodo sedaj znova po že ustaljenem urniku: med tednom ob 7.00 in ob 19.00, ob nedeljah ob 8.00, ob 10.00, 11.30 in ob 19.00. Med tednom bomo brali tudi šmarnično branje: zjutraj za odrasle, zvečer za otroke. Vsak večer bomo zmolili tudi litanije na čast Materi Božji. Šmarnično branje je tudi vsak večer ob 19.30 na internetni strani naše župnije.

Naš duhovni pomočnik gospod Avguštin se je iz zdravstvenih razlogov že ob začetku epidemije umaknil na varno, kjer je še sedaj. Drugi mašni namen pri večerni sveti maši je njegov, vendar on mašuje tam, kjer sedaj biva, mi pa bomo ta namen kljub temu omenili pri večerni sveti maši. Tako smo v duhu povezani z g. Avguštinom, hkrati pa imate tudi vi možnost priti k sveti maši za vaše rajne.

Vabljeni na našo internetno stran: http://zupnija-domzale.rkc.si/, kjer lahko najdete različne informacije in gradiva za veroučence, oblikovanje besednega bogoslužja doma in razne druge zadeve, ki vam v teh dneh lahko prav pridejo.

Danes obhajamo nedeljo Dobrega pastirja. Ta dan smo posebej povabljeni k molitvi za nove duhovne poklice in svetost že poklicanih. Hvala vam za vse molitve in žrtve v ta namen, hvala tudi za vse ostale oblike pomoči in podpore nam duhovnikom. Hvala tudi vsem, ki ste v teh tednih skrbeli za telesno hrano v župnišču.

Prihodnjo nedeljo obhajamo 5. velikonočno nedeljo. Svete maše bodo po ustaljenem redu. V cerkvi je žal pač samo toliko prostora, kolikor ga je. Če nam bodo dovolili, boste sveto mašo lahko spremljali tudi po ozvočenju v neposredni okolici cerkve. Sicer pa škofje v navodilih dajejo spregled, da tudi sveta maša med tednom v času velja epidemije kot nedeljska. Zlasti starejši torej vabljeni, da pridite k maši raje med tednom, ko je manj ljudi in posledično tudi manj nevarnosti za okužbo.