Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 05. 2020

5. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine ter Župnijski list.

Svete maše znova lahko obhajamo po starem redu – ob ustrezni zaščiti seveda. Vzemimo predpisana pravila zares, saj s tem varujemo sebe in bližnje okoli nas. Masko imejmo čez usta in nos (pod brado nam nič ne koristi), pri vstopu in izstopu iz cerkve si razkužimo roke ter ohranjajmo zadostno medsebojno razdaljo. Mogoče se komu to zdi neumno in nepotrebno. Vendar sedaj ni vprašanje, kaj se komu zdi, ampak kako lahko varujemo svoje zdravje in zdravje vseh ostalih okoli nas. Če kdo misli, da so ti ukrepi odveč, potem naj raje še nekaj dni ostane doma in naj ne hodi v cerkev, saj s svojim ravnanjem ne ogroža le sebe, ampak tudi vse ostale. Če damo primer: obrazna maska ščiti mene pred ostalimi, pa tudi druge ščiti pred menoj. Če jaz maske ne nosim ali jo imam pod brado, je to sicer moja stvar, vendar s tem spravljam v nevarnost tudi druge. Ker pa nismo odgovorni le vsak sam zase, naredimo tako, da bo vsem boljše. Nihče ne ve, kdo je že okužen, vsi smo potencialni prenašalci in hkrati tudi tisti, ki lahko zbolimo. Za vstop v cerkev so torej prej napisani trije pogoji obvezni. Bomo imeli pa ob nedeljah možnost spremljanja svete maše po zvočniku na trgu ob cerkvi.

V molitev vam priporočam oba naša duhovna pomočnika. G. Avguštin ima težave s srcem in bo še naprej odsoten z župnije. G. Andrej pa je imel ta teden vnetje slepiča in je bil operiran in bo zato tudi odsoten nekaj časa. Oba izročajmo božjemu usmiljenju ter prosimo za njuno zdravje.

g. Andrej trenutno ne more maševati, g. Avguštin pa vsak dan mašuje po našem namenu. Zato sva se tako dogovorila, da je drugi večerni mašni namen tisti, po katerem tisti dan on mašuje, mi pa bomo njegov namen kljub temu povedali tudi tukaj doma, da boste vi lahko prišli in molili po tem namenu. Se vam zahvaljujem za razumevanje.

Veroučenci lahko na naši internetni strani: http://zupnija-domzale.rkc.si/, dobijo razno gradivo, ki naj ga rešijo in naredijo namesto verouka.

V sredo zvečer ob 20.00 bomo imeli srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev. Srečanje bo tukaj v cerkvi, da bomo imeli dovolj prostora in se bomo lahko pogovorili, kako in kdaj bomo izpeljali slovesnost prvega svetega obhajila. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 6. velikonočna nedelja – nedelja turizma. Letos bo zaradi korona virusa ta dejavnost v zelo spremenjeni obliki. Tudi v tej luči lahko nekoliko ovrednotimo naše pretekle navade in potrebe po medkrajevnem »popotništvu«. Postanimo najprej gostje Jezusa Kristusa, nato naših domačih in bližnjih, šele nato pride ves ostali svet. Občutek imam, da smo kot v križišču s semaforjem in samo čakamo, kdaj bo posvetila zelena, da bomo lahko zdrveli naprej. Ustavimo se in kakšno dobro navado iz izolacije od preteklih tednov porabimo še za naprej!