Avtor: zudomzale Objavljeno: 19. 05. 2020

6. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine.

Stanje epidemije se počasi umirja. Še vedno smo dolžni upoštevati in se držati preventivnih ukrepov (maska, razkuževanje rok, razdalje med nami). Nekateri ukrepi se počasi umikajo, drugi bodo ostali še kar nekaj časa. S tem se bomo morali navaditi živeti. Tudi strah bo postal stalnica našega skupnega bivanja, zato je prav, da smo previdni in hkrati tudi pogumni – do prave meje seveda, ne pa predrzni.

V župnišču že lahko naročite oz. kupite ponatis knjige Zgodovina fare Domžale, ki jo je napisal prvi župnik naše župnije, Franc Bernik. Ne gre samo za zgodovino župnije, ampak za zgodovino našega kraja, zato bi to knjigo morala imeti vsaka hiša pri nas. Je res zanimivo brati, kako so živeli naši predniki v Domžalah okoli leta 1900 in kasneje. Naročilnice za knjigo so zadaj med tiskovino, knjigo pa že lahko dobite tudi v župnijski pisarni. Cena je 20€ in vam jo zelo priporočam. V prihodnjih dveh letih bodo izšle še tri njegove kronike, ki bodo zajele dogajanje v Domžalah vse do konca 2. svetovne vojne.

Veroučenci lahko na internetni strani župnije (http://zupnija-domzale.rkc.si/) dobijo razna gradiva, ki naj jih rešijo in naredijo namesto verouka.

Pred nami so prošnji dnevi in praznik Gospodovega vnebohoda. V ponedeljek, torek in sredo zjutraj bomo imeli prošnje procesije na začetku svete maše, zvečer pa se bomo zbrali zunaj pri kapelici in nato v procesiji in med molitvijo krenili v cerkev. Naj bo letos naša molitev še posebej podkrepljena s prošnjo po varstvu pred boleznimi in drugimi nevarnostmi, ki prežijo na nas.

V četrtek praznujemo praznik Gospodovega vnebohoda. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 7. velikonočna nedeljanedelja sredstev družbenega obveščanja. V zadnjem obdobju smo v naši državi priče izrazitemu enostranskemu poročanju glavnih medijev, mnogim zamolčanim stvarem ali izkrivljanju resnice. Kot kristjani smo dolžni iskati resnico in se po njej odločati, a žal tudi mi velikokrat sledimo takšnemu ali drugačnemu enoumju. Zato vzemimo v roke še kakšno drugo čtivo, glejmo na stvari širše in uporabljajmo pamet, saj nam jo je za to Bog tudi dal. Je pa zelo težko in nevarno, če mediji niso politično nevtralni in nam ne dajejo realne podobe dogajanja v svetu in na domačem področju.